Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Sistemi seviyesine göre A-B1-B2 olmak üzere üç kurdan oluşmaktadır. Her kur 1 akademik dönemdir. Eylül ayında yapılan kur belirleme (placement) sınavında alınan puana göre öğrencinin başlayacağı kur belirlenir. A en temel seviyedir, final sınavındaki başarıya göre öğrenci bir üst kura geçme hakkı kazanır. B2 kuru tamamlandığında öğrenci hazırlıktan muaf sayılır.

Dönemin başında yapılan Proficiency (Hazırlık Atlama) sınavına giren öğrenciler sınavdan 100 üzerinden 60 alabilirse hazırlık okumadan fakültesine başlayabilir. (Yeditepe Hazırlık ile ilgili detaylı bilgi için bkz. Yeditepe Hazırlık Hakkında Herşey)

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kurs İçeriği Nasıldır?

Yeditepe Üniversitesi ülkmizin en önemli üniversitelerinden birisi olmakla birlikte Hazırlık eğitimi oldukça ciddi yapılmaktadır ve müfredat kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı farklı soru tiplerinden oluşan komplike ve ciddi hazırlık gerektiren bir sınavdır. Big Ben Education Solutions'ın kullandığı sistematik eğitim metodları sayesinde oldukça öğrenciler çok daha kolay bir şekilde başarılı olabilmektedir. 

Yeditepe Hazırlık Atlama Sınavında başarılı olabilmek için Reading, Grammar ve Writing alanlarında yetkinliğe erişmek gerekmektedir. Bigb Ben Education Solutions kullandığı metodlar ve Yeditepe Hazırlık alanında uzmanlaşmış eğitim danışmanları ile birlikte sizleri en iyi şekilde Yeditepe Hazırlık Atlama Sınavına hazırlamaktadır. 

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu çalışmaları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4