Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı (Proficiency)

  1. Proficiency sınavı her yarı yılın başında akademik takvimde ilan edilen gün ve saatte yapılmaktadır.
  2. Proficiency sınavına Hazırlık Programına devam eden öğrencilerle birlikte yeni kayıt olan öğrencilerde girebilirler.
  3. Proficiency sınavından geçme notu 60'dır. öğrencinin başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden 60 alması gerekmektedir.
  4. Proficiency sınavının lisans eğitimi için geçerlilik süresi iki yıldır.
  5. Proficiency sınavında mazeret kabul edilmemektedir.
  6. Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Sanat Yönetimi, Tiyatro Bölümler, Plastik Sanatlar ve Resim, Uygulamalı bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin başarılı sayılabilmesi için alması gereken not 50'dir. 100 üzerinden 50 alan öğrenciler Proficiency sınavından başarılı sayılmaktadırlar.
  7. İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Çeviribilim programı öğrencilerinin başarılı sayılabilmesi için alması gereken not 65'dir. Bu bölümlerin aynı zamanda sınav dahilince yapılan konuşma ve yazma becerilerinden başarılı sayılmaları için 60 puan almaları gerekmektedir.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı (Proficiency) çalışmaları hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı (Proficiency) çalışmaları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.