Yeditepe Üniversitesi Proficiency (Hazırlık Atlama) Sınavı her yıl Eylül ayının ikinci haftasında yapılmaktadır. Bu sınavda öğrenciler Avrupa Dil Standartları gereği B2 kurunu geçecek seviyede puan almaları beklenmektedir. 100 üzerinden yapılan sınavda 60 puan alana öğrenciler hazırlık okulunu geçmiş olarak kabul edilir.


Sınav 80 puanlık test ve 20 puanlık writing (essay) testinden oluşmaktadır. Öğrenciler 80 puanlık kısımda  grammar, reading, vocabulary alanlarında teste tabi tutulmaktadır. 20 puanlık writing kısmında ise öğrencilerden 250-350 kelime arasında bir esay yazmaları beklenmektedir.


Big Ben Education Solutions öğrencilerini sınava Yeditepe Proficiency sınav arşivi ve kendine özel sistemi ile hazırlamaktadır.

Bu sistem ile,

1. Öğrencilerimiz, Yeditepe Proficiency Sınavına uygun şekilde hazırlanan ve 20 üzerinden en az 17 puanın hedeflendiği Big Ben Education Solutions Essay Writing System'a göre çalıştırılmaktadır.

2.  Öğrencilerimiz Proficiency Sınavı'nda çıkacak olan tüm kelimeleri çalışmalara başladıkları gün alabilmektedir. 

3. Öğrencilerimiz Proficiency Sınavında çıkacak reading parçalarına çok yakın parçalar ile çalıştırılmaktadır.

4. Öğrencilerimiz geçmiş yılların Proficiency Sınavlarını çözerek soru tiplerine aşina olmaları sağlanmaktadır.


Yeditepe Hazırlık Atlama Sınavı, Yeditepe Kur Belirleme Sınavı veya Yeditepe Hazırlık Kurları hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Yeditepe Hazırlık Atlama Sınavı, Yeditepe Kur Belirleme Sınavı veya Yeditepe Hazırlık Kurları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.