YDS

YDS tam adıyla Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Yükseköğretim Kurulu talimatıyla ÖSYM tarafında gerçekleştirilen bir dil sınavıdır. YDS puanı yüksek lisans, doktora, doçentlik sınavları, KPSS öğretmenlik sınavları, yurtdışında eğitim görmüş ve Türkiye'de denklik alacak kişiler ve devlet memurluğunda dil ödeneği almak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Yazılı YDS yılda iki kez yapılmaktadır. Kendisine has bir sistematiği ve hazırlanma tarzı olan sınav için destek almak gerekebilmektedir. 

YÖK-DİL

YÖK-DİL tam adıyla Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı Yükseköğretim Kurulu talimatıyla Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bir dil sınavıdır. Akademisyenlerin dil yeterliliklerini geliştirmek bununla birlikte yüksek lisans ve doktora yapacak kişilerin de dil yeterliliklerini belirlemek için uygulanan bir sınavdır.

Alan konusundaki teknik terimler bilginiz ve özel kelimelere hakimiyet gerektirdiğinden sınav için destek almak gerekebilmektedir.

Big Ben Education Solutions bünyesinde bulundurduğu uzman kadroları ile birlikte sizlerin kişisel ihtiyacınız ve gereksinimlerinizi göz önüne alarak çalışmalar hazırlamaktadır.

YDS ve YÖKDİL hazırlıkları hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

YDS ve YÖKDİL hazırlıkları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.