PTE Academic (Pearson Test of English), dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı güvenli bir İngilizce dil sınavıdır.

Haftanın 7 günü düzenlenen bir sınav olması,  üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil becerilerinin gerçek ölçümlerini sağlaması ve YÖK tarafından denkliğinin kabul edilmesi PTE sınavının en büyük avantajlarındandır.

Sonuçların 5 iş günü içerisinde açıklanması özellikle yurtdışında eğitim alacak kişiler için büyük avantaj sağlamaktadır.

Big Ben Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri bünyesinde bulundurduğu uzman kadroları ile birlikte sizlerin kişisel ihtiyacınız ve gereksinimlerinizi göz önüne alarak PTE Sınavı için çalışmalar hazırlamaktadır.

PTE Sınavı hazırlık çalışmaları hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

PTE Sınavı hazırlık çalışmaları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.