B2 kuru öğrencilerin fakülteye geçmeden önce aldıkları son kurdur. Üniversitedeki dilbilgisi eğitiminin son seviyesi olan bu kurda öğrencinin dilbilgisi, yazma, okuma ve dinleme seviyelerinin fakültede görecekleri derse göre üst seviyeye taşınmasına önem verilmektedir. Bu seviyeyi geçmeniz fakülte derslerini başarıyla okuyup anlayabileceğiniz ve derslere aktif katılımda bulunabileceğiniz anlamına da gelmektedir.


Grammar: Öğrencinin dil bilgisi seviyesini fakülte seviyesine çıkarmayı amaçlamaktadır.

Reading: Öğrencinin konu akışının değişken olduğu ve teknik terimlerinde yer aldığı okuma parçasından değişik alanlardaki soruları cevaplanması amaçlanmakatadır.

Writing: Öğrencinin farklı tiplerdeki makale ve paragrafları çeşitli teknikler kullanarak ve değişik konuları birbirlerine bağlayarak yazmaları istenmektedir.

Speaking/Participation: Öğrencilerin derslerde konuşmaları ve bununla birlikte derse aktif katılımları istenmektedir.

Yeditepe Üniversitesi B2 Kuru çalışmaları hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi B2 Kuru çalışmaları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4