Yeditepe Hazırlık Kur sınavlarının kendilerine özgü bir yapısı ve yaklaşımı mevcuttur. Bu yazımızda Yeditepe Hazırlık öğrencilerinin mid-term sınavlarında nelere dikkat etmesi gerektiği hususunda bilgi vereceğiz.


1. Üniversite tarafından verilen Mock Exam'i mutlaka bir kez daha çözün.Mid-Term haftası size verilen Mock exam worksheet sınav konusunda size büyük ipuçları verecektir. Bu çalışma kağıdını özenle çözmeniz ve kelimelere dikkat etmeniz gerekmektedir.


2. Sınavı bitirdiğinizde cevaplarınız mutlaka kontrol edin.Yapılan araştırmalar yabancı dil sınavlarında sınavı baştan sona kontrol etmenin hataları %70 oranında düşürdüğünü göstermiştir. Cevaplarınızı mutlaka kontrol edin.


3. Vocabulary Test çözerken eş veya yakın anlamlı kelimelere dikkat edin.


Vocabulary Testlerde yapılan en çok hata eş ve yakın anlamlı kelimelere dikkat etmemektir. Unutmayın boşluk doldurmalı Vocabulary Testlerde 1 hatanız 2 yanlış anlamına gelmektedir. Bu sebeple Vocabulary Testlerde kelime anlamlarına dikkat etmek gerekmektedir.


4. Kelimelerin noun, adjective ve verb hallerine mutlaka dikkat edin.Sorulan her soruda kelimelerin hangi yapıda olduklarına mutlaka dikkat ediniz. Adjective yazmanız gereken bir kelimeyi noun haliyle yazmanız o sorunun puanını kaybetmeniz anlamına gelmektedir.


5. Asla cevaplanmamış soru bırakmayın.
Asla cevaplanmamış soru bırakmayın. Yanlışlarınız doğru cevaplarınız götürmeyeceğinden size en mantıklı ve doğru gelen cevabı yazmanız puan şansınızı arttıracaktır.


6. Sınavda mutlaka sakin olun ve sakin kalın.Yeditepe Hazırlık sınavları yapısı itibarı ile zor soruların art arda geldiği sınavlardır. Çözemediğiniz veya emin olmadığınız soruların art arda gelmesi durumunda sakinliğinizi koruyun ve sınava devam edin.


7. Sınavdan asla erken çıkmayın.Sınavda son ana kadar kalın ve asla erken çıkmayın. Odaklanma süreç olarak zaman alabileceğinden aklınıza sonradan gelebilecek konular ve cevaplar olabilecektir. Bu sebeple sınavdan asla erken çıkmayın ve sürenizi sonuna kadar kullanın.


Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu hakkında bilgi almak, ücretsiz deneme sınavından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu çalışmaları ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4