Yabancı dil öğrenmek çocukların gerek zeka gerekse akademik gelişiminde büyük etkiye sahiptir. Yabancı dil öğrenen çocuklar beyinlerini çok yönlü kullanabildikleri gibi problem çözme konusunda da diğer çocuklara oranlar daha başarılı olmaktadırlar. Bu makalemizde yabancı dil öğrenmenin çocuklar üzerindeki inanılmaz etkisini sizler için anlattık.


1. Yabancı dil öğrenmek çocukların beyin gelişimi üzerinde önemli etkilere sahiptir.Yabancı dil öğrenmek beynin bir çok farklı bölgesini çalıştırmaktadır. Bu sebeple yabancı dil öğrenen çocukların beyin fonksiyonları gelişmekte ve çoklu sorunları kolaylıkla çözebilmektedirler.


2. Yabancı dil öğrenen çocukların beyinleri bilgiyi daha hızlı işlemektedir.Yabancı dil öğrenen çocukların beyinlerinin aynı anda birden fazla bölgesi çalışmaktadır. Beyninde birden fazla alanın aynı anda çalışması çocukların öğrenme, akılda tutma ve bilgiyi işleme faaliyetlerini hızlandırmaktadır.


3. Yabancı dil öğrenen çocukların sorun çözme becerisi gelişmektedir.Farklı diller öğrenen çocuklar sorunlar karşısında farklı yaklaşımlar geliştirmektedirler. Beynin sorunu çözerkenki işleme sürecinde farklı dil öğrenen çocuklar değişik yaklaşımlarda bulunabilmektedirler.


4. Yabancı dil öğrenen çocukların sosyal zekaları daha hızlı gelişmektedir.


Edward Thornike, sosyal zekayı "insan ilişkilerinde akıllıca davranmak ve insanları anlama yeteneği" olarak tanımlamıştır. Yabancı dil öğrenen çocukların sosyal zekaları hızla ve erken yaşta gelişmektedir.Çocuklar İçin İngilizce Eğitim hakkında bilgi almak, ücretsiz seviye belirleme imkanından faydalanmak ve size uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitim ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4