Çocuklar meraklarıyla dünyayı keşfederek öğrenen bireyler olarak her konuya olduğu gibi dil öğrenme konusuna da merakla yaklaşmaktadırlar. Çocukların yabancı dil öğrenebilmeleri için bir çok farklı yöntem olmasına rağmen hepsinin ortak noktası çocukların meraklarını cezbetme gerekliliğidir.

Dünyayı anlama çabaları yetişkinlerden farklı olan çocukların dil öğrenebilmesi için meraklarının diri tutulması ve başardıklarını hissedebilmeleri gerekmektedir. Bunlar yapılmasına rağmen çocuklar hemen yeni bir dile adapte olamayabilirler. Bu durumda çocuğa sabırlı davranmalı ve dili özümsemesi beklenmelidir. 

Çocukların dil eğitiminde olması gereken 4 temel unsur mevcuttur. Dil öğrenimi çocuklar için bu 4 unsur  desteklendiğinde başarılı olacaktır.

Bunlar;


1. Rutin OluşturmaAynı aktivitenin veya çalışmanın günlük 15 dakikalık rutinler şeklinde tekrarlanması çocuğun dil eğitimine büyük katkıda buluncaktır.


2. Oyunla Öğrenme:


Çocukların keşfetme duygusunu besleyen ve başarmaları sonrasında da cesaretlendiren oyunlar çocukların hem dile olan iştahlarını arttıracak hem de dile karşı özgüven yaratacaktır. 4 farklı oyun çeşidi ile desteklenen dil eğitimi çocuklarda başarıyı da beraberinde getirmektedir.


3.Hikayelerin Kullanımı:Çocuklar hikaye dinlemeyi oldukça severler ve bir çok dünya hikayesini hafızalarına hızlıca almışlardır. Aynı hikayelerin yabancı dilde dinlenmesi, okunması ve izlenmesi ile birlikte çocuklarda kendi dilleri ile yabancı dil arasında hafıza çapaları oluşturacak ve dil öğrenimini hızlandıracaktır.


4. Şarkılarla öğrenme:
Video kanalları, çizgi filmler ve tabletler çocukların hayatında büyük bir yer kapsamaktadır. Çocuklar bu aktiviteleri yeni bir dil ile yaptıklarında hem yabancı dil öğrenme hızları gelişecek hem de merakları daha artacaktır.


Big Ben Education Solutions çocuklar için yabancı dil eğitimi verirken bu temel prensipleri benimseyerek eğitim danışmanlık hizmetini sunmaktadır. 

Çocuklar için yabancı dil konusunda bilgi almak, ücretsiz deneme dersi yapmak ve çocuğunuza uygun eğitim planının hazırlanması için eğitim danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Çocuklar için yabancı dil ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz


Detaylı Bilgi İçin: 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4