Akademik Çeviri

Akademik çeviri, çeviri türleri arasında en dikkat edilmesi gereken ve mutlaka çevirilen metine ait literatüre hakim olan çevirmenler tarafından yapılması gereken bir çeviridir.

Küçük kelime değişikliklerinde dahi anlamda bozulma veya başka bir anlamın ortaya çıkması durumundan dolayı Big Ben Çeviri Departmanı akademik çevirmenlerini değişik alanlarda sınıflandırmış ve uzmanlaşmalarını sağlamıştır.

Çeviri departmanımız bu alanda uzmanlığını pekiştirmek için araştırma yöntemleri alanında uzmanlaşmış MA. MSc. ve Dr. ünvanına sahip çevirmenleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Big Ben Çeviri Departmanı belirlediği 7 adımı uygulayarak akademik (tez, makale, kitap, kitap bölümü, konferans sunumu) metinlerinizin çeviri ve edit işlemlerini yapmaktadır.

Akademik Çeviri hakkında bilgi almak, ve size uygun çeviri planının hazırlanması için danışmanlarımızdan ücretsiz yardım alabilirsiniz.

Akademik Çeviri ile ilgili bilgi almak için 0545 7 244 236 (BIG BEN) veya 0216 573 573 4 nolu telefondan bize ulaşabilir veya Ataşehir'deki ofisimize uğrayabilirsiniz.